Місяць кібербезпеки

11.10.2021

В період з 11.10.21 по 15.11.21 в закладі проходив Місяць кібербезпеки. Особливу увагу було приділено необхідності вироблення навичок дотримання правил безпечного користування та перебування дітей в цифровому просторі, оволодіння основними прийомами, методами і засобами захисту від шкідливої інформації, а саме: бесіда «Безпечна поведінка в Інтернеті» 5-11 класи, година спілкування «Stop sexting» 8-11 класи, перегляд мультфільму «Безпечний Інтернет» 1-4 класи, захід «Кібербезпека. Основні поняття та правила» 9 А, Б, захід на уроці інформатики «Що таке кібератака?» 3-ті класи, бесіда «Обережно кібербулінг» 6-ті класи, урок «Кібербулін. 10 фактів» 5-ті класи. Також педагоги закладу пройшли курси по цифровій грамотності "Дія" та отримали сертифікати, учнівське самоврядування розробили листівки та пам'ятки з методичними рекомендаціями щодо попередження та протидії кібербулінгу, проведено уроки з медіаграмотності "Як розрізнити фейк від правди", розміщено тематичні публікації на блозі шкільної бібліотеки.

#ЮНІСЕФ Цькування в інтернеті - проблема, з якою зіткнувся кожен третій підліток в Україні, а кожен п'ятий був змушений пропускати через це шкільні заняття (за даними опитування ЮНІСЕФ).

Переконайтеся, чи ваші діти знають основні правила поведінки у випадку зіткнення з кібербулінгом:

Взяти паузу: вимкнути гаджет, подихати, зібратись з думками. Не відповідати булеру: без реакції він не отримає бажаного або втратить цікавість.

Робити скриншоти та зберігати переписку. Це - докази для розмови з дорослими або у поліції. Заблокувати булера в усіх соцмережах, одразу.

Подати скаргу адміністратору соцмережі.

Обговорити ситуацію з дорослим.

Можна задзвонити на національну дитячу лінію довіри: 116 111.

Не боятися діяти рішуче! Якщо цькування не припиняється - можна звернутись по допомогу до поліції, адже переслідування в мережі суперечить законодавству України.